Image by Red Morley Hewitt

Rok se s rokem sešel a opět přichází čínský nový rok. Jakým způsobem chceme tyto svátky oslavit jsouce v České republice?


Sejít se s několika dobrými přáteli u hotpotu?

Svátek zcela ignorovat a dělat to, co obvykle?

Slavit pouze pokud se někdo ze známých něco naplánuje?

Zůstat doma přilepený k obrazovce a sledovat seriály?


 

Zkusme letos něco jiného! V sobotu 25. ledna, na první den Svátků jara, se otevřela ještě jedna možnost: rodinná/diplomatická noc organizovaná Česko-Tchajwanskou společností. Vše se bude odehrávat v prostředí restaurace Hoja Pot 喝呷霸 , která bude náležitě vyzdobena na motivy oslav lunárního nového roku čtyřmi různými scénami. Kromě toho, připravili jsme i čtyři různé hry vhodné i pro děti na motivy vyhánění příšery Nian, která každý rok v zimě vychází z úkrytu, aby hledala potravu v lidských obydlích. Tímto způsobem bychom rádi zachovali kulturní tradice při oslavách tohoto svátku tak i tyto tradice přiblížili našim českým přátelům a rodinám. Pro hladové malé i velké krky bude na místě připravena večeře formou bufetu.


 

Program byl plánován přes dva měsíce dopředu pěti Tchajwanci žijícími v Česku. Příběhy o lunárním novém roce i pozadí těchto příběhů budou vyprávěny. Tradiční hračky jianzi a diabolo budou k dispozici na zahradě. Tímto bychom chtěli pozvat Vás i Vaše přátele všech věkových kategorií.

 

Připravili jsme:

Nealkoholické nápoje, večeře formou bufetu

Hra o vyhánění příšery Nian se čtyřimi interaktivními scénami, ruční výroba tří tradičních pomůcek na vyhánění příšery Nian a výroba luceren. Průvodci hrou přednesou příběhy a vysvětlí jejich pozadí. Po skončení všech úkolů a nasbírání všech razítek je možné získat od organizátorů hry dárek.

Kdy: sobota 25. ledna 2020 od 16:00 do 20:00 (hry budou ukončeny do 18:00)

Kde: Hoja Pot 喝呷霸,Šrobárova 9, 120 00 Praha, Česká republika

Cena: Bude upřesněna po zajištění sponzorství

cena pro členy

cena pro veřejnost   Dospělé 300 CZK  dětí 150 CZK

 

Zvláštní upozornění: Přestože je tato akce organizována bez motivace zisku, ne vše můžeme poskytnout zcela zdarma. Cena bude navržena takovým způsobem, aby udržela chod akce a společnosti. Veškeré přebytky budou použity pro rozšíření společnosti nebo na další služby.

Registrace

[Full]

info@taiwanese.cz

Activity

Have fun with us!